Profesjonalne doradztwo

Najczęściej zadawane pytania

 1. Co jest lepsze? Aktywna piana czy szampon?
  Wszystko zależy od tego, jakie urządzenia posiadamy w domu. Jeśli posiadamy myjkę ciśnieniową, możemy umyć auto aktywną pianą, stosując mycie bezdotykowe. Szampon jest przeznaczony do mycia standardowego- czyli dotykowego. Skuteczność produktów zależy od ich użycia. Jeśli zastosujemy się do wszystkich wskazówek podanych na etykietach produktów, możemy być pewni ich skutecznego działania.
 2. W jaki sposób najlepiej myć auto?
  Przy myciu karoserii polecamy zastosować dwa etapy:
  Mycie wstępne i mycie zasadnicze. Pozwoli to bezpiecznie umyć karoserię, jak również usunąć mocniejsze zabrudzenia, powstałe w wyniku niesystematycznego mycia.

  • Do mycia wstępnego należy zastosować aktywną pianę, a następnie spłukać pod ciśnieniem, zwracając szczególną uwagę na nadkola oraz inne okolice podwozia.
  • Mycie zasadnicze polega na zastosowaniu szamponu oraz gąbki lub szczotki. Po dokładnym wypłukaniu karoserii, można nanieść hydrowosk, po czym ponowie spłukać wodą. Wodę z karoserii najlepiej usunąć ściągaczką silikonową, a następnie wytrzeć irchą syntetyczną.

   

 3. Co to znaczy mycie bezdotykowe i co zrobić aby było skuteczne?
  Mycie bezdotykowe polega na użyciu odpowiednich produktów: czyli aktywnej piany oraz myjki wysokociśnieniowej. Za pomocą opryskiwacza ręcznego nanosimy rozcieńczony produkt. Czekamy minutę, dwie, a następnie płuczemy wodą pod wysokim ciśnieniem. Czyste auto, wycieramy irchą lub ściągaczką silikonową.Należy pamiętać o podstawowych zasadach: pojazd w chwili mycia nie może znajdować się w słońcu, co za tym idzie lakier nie może być rozgrzany. Auto musi być suche, ponieważ wcześniejsze spłukanie go wodą, powoduje dodatkowe rozcieńczenie preparatu myjącego. Mycie bezdotykowe będzie skuteczne tylko wtedy, kiedy będzie wykonywane systematycznie- minimum raz w tygodniu. Wysokie ciśnienie myjki, właściwie rozcieńczony produkt oraz systematyczność mycia = skuteczne mycie bez wysiłku.
 4. Lepiej myć gąbką czy szczotką?
  Trudno ocenić czy mycie gąbką jest mniej bezpieczne dla lakieru. Każdy sposób mycia ma swoich zwolenników. Najważniejsza zasada przy myciu dotykowym- to zastosowanie mycia wstępnego, zanim sięgniemy po gąbkę czy szczotkę.Należy pamiętać, że równie ważny jest właściwy dobór produktów, którymi myjemy nasz samochód. Przy zakupie szczotki bądź gąbki warto sugerować się jakością i sposobem ich wykonania. Warto wziąć pod uwagę oferty firm, które specjalizują się w produkcji profesjonalnych produktów. Przy tworzeniu i unowocześnianiu produktów, firmy te, mają zawsze na uwadze bezpieczeństwo mytych powierzchni, zabezpieczenie ich przed przypadkowym porysowaniem lub uszkodzeniem, a także ergonomię i wygodę pracy.
 5. Jak rozcieńczyć produkt, by skutecznie działał, dozując go za pomocą dozownika myjki ciśnieniowej?
  Warto zastanowić się nad wyborem dozownika chemii. Najbardziej popularny sposób to dozowanie z podajnika chemii w myjce ciśnieniowej. Niestety nie jest to sposób ekonomiczny. Należy przy tym pamiętać, że urządzenie dodatkowo rozcieńcza produkt, stąd też proporcje muszą się różnić od tych, które widnieją na etykietach.
  Najbardziej korzystnym i polecanym przez nas sposobem jest użycie opryskiwaczy ręcznych lub wytwornicy piany.
 6. Dlaczego lakier może stać się wyblakły po umyciu?
  Należy pamiętać, że starszy lakier akrylowy jest bardzo wrażliwy na działanie mocniejszych środków, tj. przeznaczonych do mycia bezdotykowego, do usuwania asfaltu, do mycia silników itp. Po zastosowaniu tych preparatów lakier może stać się wyblakły czy nawet biały. Wtedy należy użyć pasty polerującej lub past średnioziarnistych.
 7. Czym się różni wosk na sucho i wosk na mokro?
  Twardy wosk- na sucho, zabezpiecza lakier na okres około 3 miesięcy, przy czym niektóre woski mają również drobinki ścierne, które pomagają usunąć mikro ryski, powstałe w wyniku zwykłego, codziennego użytkowania pojazdu. Wosk na mokro, pomaga chronić powłokę lakieru przez około dwa tygodnie. Sprawia, że woda z karoserii szybciej spływa, a przez to brud np. podczas deszczu, rzadziej się osadza.
 8. Czym się różnią aktywne piany?
  W naszej ofercie posiadamy dwa produkty: aktywna piana z woskiem oraz aktywna piana super koncentrat. Aktywna piana z woskiem, jak sama nazwa wskazuje posiada wosk, przez co delikatnie nabłyszcza karoserię. Przeznaczona jest dla pojazdów osobowych. Aktywna piana super koncentrat przeznaczona jest do mycia pojazdów ciężarowych, czyli do mocniejszych zabrudzeń. Dodatkowo zawiera preparat antykorozyjny.
 9. W jaki sposób nabłyszczać opony?
  Super nabłyszczacz do opon najlepiej nanosić na oponę za pomocą okrągłego pędzla. W ten sposób preparat zostanie dokładnie rozprowadzony na powierzchni opony, wnikając w jej drobne szczeliny. Preparatem tym, można również impregnować uszczelki, zapobiega to ich zamarzaniu.
 10. Jak skutecznie wyprać tapicerkę?
  Należy użyć odpowiedniego produktu, przeznaczonego do rodzaju czyszczonej powierzchni- materiał lub skóra, odpowiednich akcesoriów –czyli szczotki, pędzelka itp. Najważniejszą czynnością jest odessanie brudnej wody z czyszczonej powierzchni za pomocą odkurzacza piorącego.  Następnie ponowne wypłukanie czystą wodą i odessanie wody, aż do osiągnięcia rezultatu czystej powierzchni . Należy pamiętać, że wnętrze samochodu musi zostać bardzo dokładnie wysuszone.
 11. Dlaczego w sklepie internetowym ceny produktów są niższe niż na aukcjach allegro?
  Zarówno za umieszczenie jak i sprzedaż każdego produktu w serwisie allegro.pl, pobierane są opłaty. Stąd też ceny naszych produktów na aukcjach są wyższe, niż ceny w sklepie internetowym.
 12. Czy można stosować nierozcieńczone produkty?
  Każdy produkt posiada etykietę. Przed użyciem należy się z nią dokładnie zapoznać. Jeśli jest to produkt rozcieńczalny, należy go rozcieńczyć z wodą. Nie jest prawdą, że produkty bardziej stężone lub koncentraty produktów, mają lepsze działanie niż produkt rozcieńczony.
 13. Jaka jest różnica między mleczkiem woskująco-nabłyszczającym  a pastą polerująco- nabłyszczającą?
  Mleczko woskująco- nabłyszczające jest twardym woskiem, który konserwuje i nabłyszcza. Pasta polerująco- nabłyszczająca jest twardym woskiem z dodatkową zawartością drobinek ściernych. Oznacza to, że lakiery lekko zarysowane, z tzw. mirko rysami, nabierają zupełnie nowego wyglądu, są odświeżone, zregenerowane i lśniące.
 14. Dlaczego szyba w samochodzie sprawia wrażenie tłustej, a przy opadach deszczu rozmazuje się na niej woda?
  Często po użyciu hydrowosku na mokro, przednia szyba staje się „zamazana”. Dlatego też, nakładając hydrowosk należy omijać przednią szybę oraz co pewien czas odtłuszczać wycieraczki (można to zrobić za pomocą preparatu – usuwa klej i asfalt).
 15. Czym się różnią opryskiwacze pomarańczowe od biało – niebieskich?
  Opryskiwacze firmy Kwazar w kolorze pomarańczowym przeznaczone są dla ogrodnictwa. Opryskiwacze biało- niebieskie to seria przeznaczona dla transportu, która dodatkowo została wyposażona w uszczelnienia vitonowe.