Mycie felg

Podczas mycia czy polerowania felg warto zadbać o preparat, który nie tylko będzie skutecznie usuwał brud, ale będzie w 100% bezpieczny dla nas oraz dla środowiska. Dlatego też przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, czy preparat, którego chcemy użyć, nie zawiera kwasu. Preparaty do mycia a następnie polerowania felg przez nas oferowane są ekologiczne i bezpieczne dla naszej skóry.

Mycie i polerowanie felg rozpoczynamy od naniesienia preparatu „Koncentrat do felg i aluminium”. Jest on produktem zasadowym, więc nie jest on szkodliwy dla otoczenia. W pierwszej kolejności powinien on być odpowiednio rozcieńczony z wodą (1:7), aby uzyskać najlepszy efekt. Następnie preparat powinien zostać przelany do opryskiwacza i naniesiony na suchą felgę. Przed rozpoczęciem mycia powinno się odczekać kilkanaście sekund, pamiętając przy tym, by nie dopuścić do całkowitego wyschnięcia preparatu. W następnej kolejności myte felgi spłukujemy pod ciśnieniem. W przypadku mocniejszych zabrudzeń, przed spłukaniem, czyścimy felgi za pomocą szczotki dostosowanej do rodzaju felg (szczelinowej, płaskiej itp.). W trakcie mycia felg polecamy również oferowane specjalne szczotki do mycia różnego rodzaju felg, pozwalające na bezpieczne osiągnięcie wspaniałego efektu. Umyte felgi pozostawiamy do wyschnięcia. W rezultacie felgi są czyste oraz wspaniale błyszczą. Aby wzmocnić efekt końcowy, polecamy nabłyszczyć opony, jednym z preparatów dostępnych w naszej ofercie.

Dla wszystkich osób, które zdecydują się na polerowanie felg przygotowaliśmy preparat „Mycie bezwodne + Polerowanie”. Skuteczność tego produktu świetnie sprawdza się w przypadku polerowania lakieru, elementów plastikowych i gumowych, ale także, dzięki unikalnemu składowi, doskonale poleruje felgi. Jego sposób użycia jest bardzo prosty i pozwala na osiągnięcie efektu „lustra”. Polerowanie felg powinno przebiegać sprawnie i nie wolno dopuścić do całkowitego wyschnięcia preparatu. Po spryskaniu, należy szybko rozprowadzić preparat po całej polerowanej powierzchni i natychmiast rozpocząć polerowanie, aż do momentu całkowitego jego wchłonięcia i uzyskania pożądanego efektu. Do polerowania felg polecamy również specjalne gąbki polerskie, dostępne w naszym sklepie on-line.