Mycie ręczne

Aby skutecznie i bezpiecznie umyć samochód, mycie ręczne należy zacząć od mycia wstępnego.Mycie wstępne: Na suchy i nie rozgrzany lakier, należy nanieść Aktywną Pianę. Następnie spłukać- pod ciśnieniem, lub zwykłym natryskiem. Na tym etapie zostaje usunięty brud powierzchniowy- w tym piasek.

Mycie zasadnicze- ręczne: Szampon rozcieńczamy zgodnie z treścią etykiety (zazwyczaj zakrętka lub dwie na 10 litrów wody). Szampon należy dobrze wymieszać- Szampon myjąco- woskujący jest „ciężki” i osadza się na dnie pojemnika z wodą, stąd aby był spieniony, trzeba go dobrze rozmieszać. Do mycia ręcznego stosujemy gąbkę lub szczotkę. Szczególnie polecamy używać szczotek do niższych partii karoserii. Uwaga! Mycie ręczne zawsze zaczynamy od dachu pojazdu, następnie myjemy wszystkie szyby, drzwi, a dopiero na końcu dolne partie oraz opony i felgi.

Ostatnim etapem mycia ręcznego jest dokładne spłukanie karoserii. Oczywiście po tej czynności możemy nanieść wosk na mokro, a następnie usunąć nadmiar wody ściągaczką lub irchą.