Mycie silnika

Silnik przed myciem warto „ostudzić”, czyli najlepiej poczekać, aż będzie zimny. Produkt myjący, zawsze nanosimy na suchy silnik.

Preparat „Koncentrat do mycia silników” rozcieńczamy z wodą, w proporcji od 1:7 do min. 1:5. Rozcieńczony produkt wlewamy do opryskiwacza, a następnie nanosimy na cały silnik. Warto użyć opryskiwacza z serii Orion Pro+. Seria ta wyposażona jest w przedłużaną lancę, która z łatwością dociera w zakamarki silnika. Po nałożeniu produktu na silnik, nakładamy go na wewnętrzną stronę maski. Po około pół minuty (maksymalnie 2- przy czym produkt nie może wyschnąć na powierzchni, na której się znajduje) płuczemy silnik pod ciśnieniem. Po zakończeniu włączamy silnik na kilka minut.

Dokładnie umyty i suchy silnik warto nabłyszczyć i zabezpieczyć przed nadmiernym osadzaniem się kurzu. W tej czynności doskonalne sprawdza się produkt o nazwie „Nabłyszczacz do opon/ silnika”. Wystarczy przelać go do opryskiwacza i dokładnie spryskać powierzchnię silnika, w tym obudowy plastikowe. Dokładnie naniesony produkt, należy pozostawić do wyschnięcia. Uwaga! Produkt należy nanosić zawsze na idealnie suchy silnik.