Osuszanie karoserii

Usuwanie nadmiaru wody może na początek ułatwić stosowanie Hydrowosku. Produkt rozcieńczamy z wodą w proporcji 1:250, przelewamy do opryskiwacza. Hydrowosk nanosimy zaraz po umyciu samochodu, kiedy znajduje się jeszcze na nim woda. Warto przy tej czynności omijać przednią szybę oraz podnieść wycieraczki. Płuczemy pod ciśnieniem. W ten sposób usuwamy część wody.

Kolejnym krokiem jest użycie ściągaczki. Warto wybrać ściągaczkę, która będzie w zupełności bezpieczna dla naszego lakieru- polecamy „ściągaczki profesjonalne” oraz ściągaczki firmy Vikan. W sposób bardzo łatwy i szybki pozbywamy się wody z karoserii.

Ściągaczkę można zastąpić lub uzupełnić używając Irchy. Warto pamiętać, że ircha syntetyczna będzie dużo łatwiejsza w obsłudze niż ircha naturalna. Czasami nowa ircha nie wchłania wody, wtedy należy użyć ją kilka/kilkanaście razy aby „nabrała” swoich właściwości. Irchy należy chronić przed wysoką temperaturą wody, ponieważ mogą się skurczyć. Przy wycieraniu karoserii irchę należy wielokrotnie płukać, tak aby nie powstały smugi. W naszej ofercie dostępne są również irchy w pudełku. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często podróżują. Taką irchę bez problemu można wozić ze sobą. Jest wilgotna i gotowa do użycia, np. przy zaparowanej szybie. Ircha nie pozostawi smug pod warunkiem, że będzie zawsze po użyciu dokładnie wypłukana.

Ważne! Smugi, które zostają na lakierze po umyciu, są wynikiem niedostatecznego spłukania wodą lub nieodpowiedniego szamponu (90%). Z kolei kropeczki, które zostają na lakierze (widoczne zazwyczaj na ciemnych lakierach) będą świadczyły o tym, że użyta woda jest po prostu zbyt „twarda”. Wtedy nie ma innej recepty jak po prostu wycieranie karoserii po umyciu.