Pranie tapicerki i czyszczenie plastików

Pranie tapicerki samochodowej wykonanej z weluru nie jest proste i w jego trackie należy wykorzystać odpowiedni preparat oraz odkurzacz piorący. Najlepszymi i najbardziej skutecznymi preparatami są „Super koncentrat do tapicerek i plastików różowy” oraz „Super koncentrat do tapicerek i plastików” w kolorze granatowym. Preparat do prania tapicerki samochodowej w kolorze różowym ma w swoim składzie więcej optycznego rozjaśniacza. Niezależnie jednak od wyboru, oba proponowane przez nas produkty są niezwykle skuteczne, wyjątkowo mocne a jednocześnie, jak wszystkie nasze preparaty bezpieczne dla nas i środowiska naturalnego.

Pranie tapicerki samochodowej rozpoczyna się od rozcieńczenia wybranego koncentratu z wodą w stosunku 1:30. Następnie preparat należy starannie nanieść na tapicerkę wykorzystując odpowiedni pojemnik, opryskiwacz czy dozownik z odkurzacza. Po rozprowadzeniu produktu na całej tapicerce za pomocą szczoteczki czy gąbki, płyn powinien zostać odciągnięty za pomocą specjalnego odkurzacza. Końcowym etapem prania tapicerki samochodowej jest naniesienie wody na czyszczone elementy, jej rozprowadzenie oraz odessanie odkurzaczem. Ostatnie czynności powinny być powtarzane, aż do chwili, kiedy tapicerka będzie zupełnie czysta.

Pranie tapicerki samochodowej może być również wykonane (miejscowo) za pomocą preparatu „Usuwa klej i asfalt”, w celu usunięcia zabrudzeń tzw. „trudnych”. W celu ich usunięcia preparat nanoszony jest na zabrudzenia z wykorzystaniem opryskiwacza, a następnie przecierany szczoteczką lub szmatką. W kolejnym kroku prania tapicerki samochodowej plama taka powinna zostać wypłukana płynem do prania i odessana odkurzaczem. W końcowej fazie powinno się zabrudzenia kilkakrotnie wypłukać wodą, każdorazowo ją odciągając.

Uwaga! W przypadku czyszczenia podsufitki lub prania tapicerki samochodowej znajdującej się na drzwiach, należy używać tylko i wyłącznie delikatnie zmoczonej szmatki. Nie należy tych elementów zamaczać i odsysać odkurzaczem. W przypadku elementów plastikowych, powinno się za każdym razem wypłukać je wodą, nie czekając aż użyty środek wyschnie. Kiedy pranie tapicerki samochodowej dobiegnie końca, należy poczekać na całkowite wyschnięcie wszystkich elementów. W tym celu powinno się przez kilka dni (po intensywnym wietrzeniu samochodu) pozostawiać w pojeździe uchylone okna. W przypadku złej pogody (zimno, wilgotno) skutecznym sposobem na wysuszenie tapicerki jest pozostawienie samochodu z włączonym silnikiem przez ok. 1-2 godzin z nadmuchem gorącego powietrza ustawionym w dół i jednym z okien nieznacznie uchylonym. Wszelkie akcesoria (takie jak dywaniki) można układać po praniu tapicerki samochodowej dopiero po całkowitym wyschnięciu wszystkich czyszczonych elementów.