Woskowanie lakieru

Aby lakier lśnił i wyglądał jak nowy, potrzebuje systematycznej dawki wosku. Warto pamiętać o tym, że dbając o odpowiednią konserwację lakieru, przedłużamy jego żywotność.

Przed rozpoczęciem woskowania warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego produktu. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim stan lakieru- to czy jest nowy, czy posiada mikro rysy, czy jest delikatnie matowy itp.

Dla lakierów nowych polecamy stosowanie „czystych” wosków, tj. „Mleczko woskująco- nabłyszczające” (efekt utrzymuje się około 3 miesięcy, nabłyszcza i konserwuje). Można również używać szybkiego wosku- „Super połysk”, stosując go częściej, np. co kilka tygodni.

Karoseria, która wymaga odświeżenia z całą pewnością odzyska swój blask po użyciu „Pasty polerująco- nabłyszczającej”. Pasta nie tylko nabłyszczy, ale również usunie mikro rysy.

Wszystkie wymienione wyżej pasty, należy nakładać za pomocą materiału tetrowego, wcierając okrężnymi ruchami. Pozostawić do wyschnięcia. Następnie pozostałość pasty dotrzeć miękką szmatką, najlepiej mikrofibrą. Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem takiego zabiegu, auto musi być odpowiednio wcześniej umyte i dokładnie osuszone.